KONTAKT

Slohová práce- Jak sem se k ní/ k němu zachovala hnusně.

1. listopadu 2008 v 13:38 | © Eryika** |  ╠►slohovka
Ahoj, jmenuji se Monika je mi 17 let a budu vám vyprávět svůj příběh z prvního roku střední školy.

Vše začalo, tak, že jsme se já a moje nejlepší kamarádka Naďa přihlásili na střední školu v Olomouci. S Naďou jsme se seznámily ve školce na pískovišti, když mě půjčila plastovou dětskou lopatičku. Od té doby jsme nerozlučné kamarádky. Známe se už přes dvanáct let a obě toužíme být odmalička zdravotními sestřičkami. A proto jsme shodly v tom, že se pokusíme dostat na stejnou zdravotní školu. Rychle uplynul devátý ročník základní školy a přišly slzy, loučení se školou, učiteli i kamarády. My s Naďou jsme se na dohodnutou a vytouženou školu obě dostaly a tak jsme si spokojeně a s dobrou náladou užívaly dva měsíce prázdnin a sladkého nicnedělání.

Po chození do kina, opalování se na koupališti, týdny strávené u moře přišlo zase nemilosrdné zazvonění budíku, který tentokrát zvonil nezvykle brzo. Nejen proto, že jsem celé prázdniny byla zvyklá vstávat okolo poledne a tak mi nevyužitý budík připadl pomatený, ale také proto, že nastal první den v nové škole a já se chtěla na tento slavný den dobře připravit. Oblékla jsem si nejlepší oblečení, co jsem ve skříni našla, oči jsem obtáhla černou tužkou, na nohy nazula nové boty a spěchala na roh ulice, kde jsme se měly sejít s Naďou. Naďa už tam netrpělivě čekala.

Vyrazily jsme na tramvaj a vystoupily na zastávce, kde se nacházela škola. Před školou stálo mnoho žáků a my jsme zvědavě pozorovaly všechny kolemjdoucí. Konečně nás do školy pustili. Vše tu bylo krásné, učebny, jídelna i naše třída. Následovalo seznamování se spolužáky a třídní velice sympatickou mladou učitelkou. Nadi se zalíbil jeden kluk, který se jmenoval Petr. Mně se také líbil, ale nechtěla jsem to dát najevo. Přece nebudu kamarádce brát kluka.

Po půl roce…..

Na školu jsme si zvykly a díky ní jsme nenašli jen skvělé kamarády ale i kluky. Naďa získala vytouženého Petra, který se jí líbil od prvního dne a já Honzu, který byl úplný opak Petra. Petr byl pohledný, ale spíše takový rebel a naopak Honza byl slušný, hodný ale ne tak přitažlivý jako idol Nadi. S Naďou jsme často vyrážely do města, kin i divadel. Skvěle jsme se bavily a pořád si plně důvěřovaly stejně jako předešlých dvanáct let. Pořád jsme byly nejlepšími kamarádkami, do doby, než se stalo to, co se stalo. Petr do kterého byla Naďa tak zamilovaná se mi den ode dne začínal líbit čím dál více. Vyměňovali jsme si pohledy a usmívali jsme se na sebe. Cítila jsem, že vůči Nadi je to nespravedlivé a tak jsem svoje city nadále ignorovala. Jendou když jsem se doma nudila a četla jsem si knížku, tak mi najednou zapípal mobil a ohlásil mi, že mám novou SMS zprávu. K velkému údivu byla od Petra a ptal se mě v ní, jestli bych nešla na chvilku ven. S radostí i pocitem viny jsem nakonec souhlasila. Postupem času, jsem zjistila, že to nebylo dobré rozhodnutí, protože jsem se do Petra zamilovala. Na tajno jsme se scházeli po dobu asi tak dvou měsíců čím dál častěji a jednou jsem vzala odvahu a políbila jsem ho. Od té doby jsme spolu začali chodit i přesto, že jsem moc dobře věděla, že Naďa má Petra opravdu ráda a Honza má rád mě. Připadlo mi to hnusné, sama sobě jsem se hnusila, ale bylo to silnější než já. Když jsme se s Petrem zase jednou setkali a políbili se a chytli se za ruku, najednou jsem uviděla Naďu, která se vypravovala na hodinu houslí jak na nás zírá, brečí a utíká pryč. Den na to, to věděl i Honza, který byl smutný, zklamaný a vůbec se se mnou nebavil. Ani jsem se nedivila. Po škole jsem přišla domů, lehla jsem si do postele a přemýšlela a i když nerada zjišťovala, že jsem ztratila kluka, který mě měl rád, nejlepší kamarádku, kterou jsem měla ráda jako vlastní sestru, se kterou jsem si rozuměla, s kterou jsem šla na tuhle skvělou školu a které jsem věřila. Zkoušela jsem Nadě volat, mockrát jsem se jí chtěla upřímně omluvit, ale Naďa se mnou mluvit nechtěla. Nebyla jediná, kdo mou omluvu nechtěl přijmout. Když jsem Petrovi řekla, že to takhle dál nejde tak si našel jinou holku, čímž mě dost ublížil. Kvůli tomuhle člověkovi jsem ublížila lidem, které jsem měla opravdu ráda, lidem, kteří mě věřili. Každý den jsem viděla jak se Naďa trápí a je smutná. Ale nebyla jenom smutná. Pozorovala jsem, že je den ode dne hubenější a hubenější. Byla jen kost a kůže. Měla mentální anorexii. Podle vyprávění druhých jsem se dozvěděla, že jí
naše třídní učitelka řekla, že jestli toho okamžitě nenechá a nezačne pořádně jíst, že jí vyhodí ze školy. Naďa podala stížnost na dotyčnou učitelku ředitelství. K jejímu velkému údivu se jí pan ředitel nezastal a zopakoval jí to, co se dozvěděla od třídní učitelky. Byla bezradná, nebyla schopná jíst, ze školy ji opravdu vyhodili a přeřadili do léčebny. Za dva roky se ke mně doneslo, že se uzdravila, pomocí své matky, která ji psychicky podpořila. Naďa však přešla na jinou školu a i se svou rodinou se přestěhovali do jiného města. Od té doby jsem jí neviděla.

Uvědomuji si co jsem všechno způsobila, nemůžu se na sebe ani podívat a nezbývá mi nic, než doufat a čekat na odpuštění, kterého se však asi nikdy nedočkám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blázen Na VodítkuO------------------O Blázen Na VodítkuO------------------O | E-mail | Web | 1. listopadu 2008 v 13:43 | Reagovat

Páni!Dočkala sem se!

Blog,kterej píše vlastní originální články  nekopíruje :-O!

BTW:Hezká slohovka,kompozičně dobře!

2 Eryika** Eryika** | 1. listopadu 2008 v 21:41 | Reagovat

Blázen Na VodítkuO------------------O:

děkuji to potěší :)

3 →♀ Mrs A.V ♀← SB♥ →♀ Mrs A.V ♀← SB♥ | Web | 4. listopadu 2008 v 17:30 | Reagovat

ahojky SB jak se daří?? Mě pořád stejně.. nic moc

4 ika ika | Web | 10. listopadu 2008 v 17:06 | Reagovat

hm, co ti na to říct... za tohle bych se na tebe taky zlobila a asi nepromluvila s tebou hodně dlouho

5 Eryika** Eryika** | 11. listopadu 2008 v 21:53 | Reagovat

ika: To je vymyšlený :D :D :D

6 katussshhhka katussshhhka | 21. února 2009 v 20:31 | Reagovat

jo!!este hraju tu zastaralou ale pro mě dobrou hru ZOO TYCKON 1,2!!!:D::DD:D::D:D:D:D:D:D:D:D:D:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama